top of page

PROJE

Mimari Proje, yapı üretim sürecinin temelidir. Bu temel ne kadar saglam  atılırsa, sürecin devamı ve ortaya çıkan nihai ürün o kadar kaliteli olur. Iyi tasarlanmıs bir mimari proje, mühendislik projeleri için iyi bir altlık olusturur. Yapım sürecinde ise maliyet avantajı ile birlikte, en az hata ile en hızlı üretime imkan saglar. Bu yüzden insaat faaliyetlerinde, projelendirme asamasına gerekli önemin verilmesi çok önemlidir. Firmamız, cad ve bim yazılımlarını kullanarak, eskiz asamasından uygulama projelerine,3 boyutlu analizlerden görsellestirme ve sunum asamasına kadar proje üretim asamasını büyük bir titizlikle, profesyonel bir yaklasım içersinde gerceklestirmektedir. Ayrıca diger mühendislik disiplinleri ile isbirligi içersinde, proje üretim sürecini  bütüncül bir bakıs açısıyla koordine etmektedir. 

e4.JPG

INSAAT

Insaat yapım süreci, çok bilesenli bir organizasyondur. Iyi bir planlama ve disiplinli bir yönetim gerektirir. Projelerin hazırlanmasından kamudan gerekli  ruhsatların alınmasına, santiyenin kurulumundan is programının hazırlanmasına, süre planlamasından maliyet hesaplarına, isçilerin ve taseron  firmaların organizasyonundan isveren ve  müsteri iliskilerine kadar çok iyi yönetilmesi gereken bütüncül bir süreçtir. Firmamız, projelendirme asamasından baslayarak, tüm bu süreçleri en verimli ve disiplinli bir sekilde yürütecek bilgi birikimine, profesyonel yaklasıma ve deneyimli kadroya sahiptir. Bu dogrultuda, arsadan anahtar teslim yeni insaat, kentsel dönüsüm, tadilat ve dekorasyon  alanlarında hizmet vermekteyiz.

DEKORASYON

Iç Mimari ve Dekorasyon, kisiye ve kuruma özel projelerdir. Bedene göre elbise dikmektir. Is verenin ve kullanıcının talebine ve kullanım amacına uygun olacak en iyi mekanı olusturma gayretidir. Bunun için isveren ile özel bir iletisim kurmak, tarzını, begenilerini, taleplerini iyi analiz ederek, mesleki tecrübe ve kabiliyet ile sentezleyerek, optimum çözümleri üretmek gerekir. Mimesis Mimarlık, dünyadaki trendleri de yakından takip ederek, talebinize göre klasik ya da modern, natural ya da teknolojik, size özel projeler üretmekte ve deneyimli uygulama ekibiyle bu projeleri hayata geçirmektedir. 

RESTORASYON

Tarihi yapılar, geçmisten günümüze miras bırakılan kıymetli hazinelerdir. Bu hazinelerin korunması, yasatılması ve gelecek nesillere aktarılması toplumsal bir görevdir. Bu görevin ifası için de toplumsal bir bilinç olusturulması gerekmektedir. Diger taraftan bu eserlerin teknik açıdan ayakta kalması, ayrı bir uzmanlık gerektirmektedir. Öncelikle yapıların mevcut halinin Rölöve projesinin hazırlanması, akabinde tarihi belgelere dayanarak yapının orjinal halini gösteren Restitüsyon projesinin çizimi, sonrasında ise mümkün oldugunca orjinal kullanımına sadık kalarak, günümüz ihtiyaçlarını da dikkate alarak, yapının kullanım fonksiyonunu tanımlayan Restorasyon projesini üretmek, bu sürecin temelini olusturmaktadır. 

TASARIM

Endüstriyel Tasarım, otomobil tasarımından mobilya tasarımına, aydınlatma armatürlerinden yemek takımına, elektronik esyadan aklınıza gelebilecek her türlü objenin tasarımına kadar çok genis bir alanı kapsamaktadır. Mimari tasarım ise, tasarım kavramının yapılar üzerine uzmanlasmıs bir dalıdır. Tasarıma  bütünsel bir yaklasımla bakan dünya çapında birçok Mimarlık firmasının, endüstriyel tasarımlarda da oldukça basarılı isler çıkardıgına sahit olmaktayız. Firmamız da gelen talepler dogrultusunda, endüstriyel tasarım alanında farklı projeler ortaya koymus ve bundan sonra da bu taleplere cevap vermeye devam edecektir.

bottom of page